Vývoj ready made společností

Vývoj ready made společností

Ready made společnosti nemají dlouhou historii. Jedná se o poměrně nový způsob založení společností. Na světových trzích se tento typ společností začal objevovat dříve, než na českém trhu. Zaměřme se proto jen na vývoj ready made společností na tuzemském trhu.

Ready made společnosti se poprvé objevily na českém trhu v roce 2001. Jelikož prodej ready made společností nabízel až do roku 200 2 pouze jediný profesionální prodejce, počty prodaných společností byl pár desítek. V roce 2003, kdy se již tento trh s předzaloženými společnosti více ujal a vznikali další a další prodávající, prodeje začaly rychle stoupat.

V dalších letech 2004-2006 bylo prodáno více jak 2 500 rady made společností. Největší zájem projevili zejména investiční či developerské společnosti a také advokátní kanceláře. Pomalým tepem začíná svůj zájem projevovat také podnikatelské veřejnost.

Rok 2007 se stal v prodeji předem založených společností velkým mezníkem. A to z důvodu prudkého nárůstu prodeje. A to proto, že se očekávala daňová reforma. Za tento jediný rok se prodalo přes 2 000 společností. V roce 2008 pokračovala vysoká prodejnost. V tomto roce se prodalo přes 2 600 společností. Velkou část zájemců tvořili zejména podnikatelé.

V roce 2011 došlo k rapidnímu zvýšení poplatků spojených se zápisem společnosti do obchodního rejstříku. A v letošním roce byla spuštěna nová aplikace obchodního rejstříku, který pracuje v návaznosti na nový interní systém rejstříkových soudů. Do budoucích let se plánuje vytvořit on-line formulář k zápisu do obchodního rejstříku.

O webu

Uvažujete-li o založení společnosti, určitě zvažte také možnost zakoupení předem založené společnosti, tzv. ready made společnosti. Jejich hlavní výhodou je to, že se nemusíte zabývat potřebnými administrativními úkony. To za vás provede společnost, která se zabývá prodejem těchto společností. Naše webové stránky, jež jsou věnovány ready made společnostem, vám poskytnou informace o tom, co jsou vlastně předem založené společnosti, jak se dají zakoupit nebo něco málo o jejich vývoji. Odpovědi na vaše otázky naleznete právě ZDE!